Filmfare Awards 2019 nominations list: Ranbir Kapoor, Ranveer Singh, Akshay Iyo Ayushman Khurana Oo U Tartamayan Atooraha Ugu Wanaagsan

 

Waxaa si rasmi ah loo soo bandhigay u tartamayasha abaal marinta caanka ah ee Filmfare Awards qeybaheedak kala duwan taasi oo sanad walba la qabto.

Qeybta atooraha ugu wanaagsan ee shirkada Filmfare Award waxaa liiskaas u tartami doona xidigo qaab jiliin wacan la yimaaden sanadkii hore 2018 waxaana kamid ah xidigahan Ayushaman khurana kaaso sanadkii hore wacdaro aan caadi ahayn ka dib markii labadiisa filim ee kala ah Andhahdhun Iyo Badhaai Hoi oo ay si mucjiso ah ku guuleystayn

aktarkan ayaa waxa uu filimkiisa Andhadhun kusoo bandhigay qaab jiliin heer sare ah kaaso Ayushman u suurta-gelisay inuu imaado boosas ay iska lahaan jirayn aktaro fanka kusoo jiray muddo badan

 

laakiin Ayushman waxaa cadaadis badan uu kala kulmaya aktarka Akshay kumar kaaso ku tartamaya bandhigiisa filimka Padman sidoo kale waxaa liiskan si awood badan kusoo galayn aktarada  ee kala ah Ranveer Singh kaaso ka mid musharaxiinta ugu cad-cad ku guuleysiga Atooraha ugu wanaagsan isagoo ku tartamaya filimkiisa Padmavaat iyo doorkiisa Allaudin Khilji

Halka aktarka Ranbir Kapoor isagana aan laga saari  karin bandhigiisa filimka Sanju kaaso ah mid uu ku muteysan karo inuu ku guuleysto abaal-marintan ugu dambay  waxaa liiska dhinac kasoo galay aktarka Shah Rukh Khan kaaso ku tartamaya filimka sida weyn u guul-daraystay ee Zero

qorsheynaya in la qabto 23 bishaan march hadii aysan wax is bedelin sidaas ayaa loo qorsheyay.

Fadlan Halkaan Hoose Kaga Bogo Guud Ahaan Tartamayaasha Sanadkaan Abaal Filmfare Awards:

Best Film

Andhadhun

Badhaai Ho

Padmaavat

Raazi

Sanju

Stree

Best Director

Amar Kaushik (Stree)

Amit Sharma (Badhaai Ho)

Meghna Gulzar (Raazi)

Rajkumar Hirani (Sanju)

Sanjay Leela Bhansali (Padmaavat)

Sriram Raghavan (Andhadhun)

Best Film (Critics)

Andhadhun (Sriram Raghavan)

Badhaai Ho (Amit Sharma)

Manto (Nandita Das)

Pataakha (Vishal Bhardwaj)

Raazi (Meghna Gulzar)

Tumbbad (Anil Rahi Barve)

Best Actor In A Leading Role (Male) – Popular

Akshay Kumar (Padman)

Ayushmann Khurrana (Andhadhun)

Rajkummar Rao (Stree)

Ranbir Kapoor (Sanju)

Ranveer Singh (Padmaavat)

Shah Rukh Khan (Zero)

Critics’ Award For Best Actor (Male)

Ayushmann Khurrana (Andhadhun)

Nawazuddin Siddiqui (Manto)

Ranbir Kapoor (Sanju)

Ranveer Singh (Padmaavat)

Varun Dhawan (October)

Vineet Kumar Singh (Mukkabaaz)

Best Actor In A Leading Role (Female) – Popular

Alia Bhatt (Raazi)

Deepika Padukone (Padmaavat)

Neena Gupta (Badhaai Ho)

Rani Mukerji (Hichki)

Tabu (Andhadhun)

Critics’ Award For Best Actor (Female)

Anushka Sharma (Sui Dhaaga: Made In India)

Alia Bhatt (Raazi)

Neena Gupta (Badhaai Ho)

Radhika Madan (Pataakha)

Tabu (Andhadhun)

Taapsee Pannu (Mulk)

Best Actor In A Supporting Role (Male)

Aparshakti Khurana (Stree)

Gajraj Rao (Badhaai Ho)

Jim Sarbh (Padmaavat)

Manoj Pahwa (Mulk)

Pankaj Tripathi (Stree)

Vicky Kaushal (Sanju)

Best Actor In A Supporting Role (Female)

Gitanjali Rao (October)

Katrina Kaif (Zero)

Shikha Talsania (Veere Di Wedding)

Swara Bhaskar (Veere Di Wedding)

Surekha Sikhri (Badhaai Ho)

Yamini Das (Sui Dhaaga: Made In India)

Best Music Album

Dhadak – Ajay-Atul

Manmarziyaan – Amit Trivedi

Raazi – Shankar Ehsaan Loy

Sonu Ke Titu Ki Sweety – Rochak Kohli, Yo Yo Honey Singh, Amaal Malik, Guru Randhawa, Zack Knight, Saurabh-Vaibhav and Rajat Nagpal

Padmaavat – Sanjay Leela Bhansali

Zero – Ajay-Atul

Best Lyrics

Ae Watan – Gulzar (Raazi)

Binte Dil – A.M Turaz (Padmaavat)

Dilbaro – Gulzar (Raazi)

Kar Har Maidaan Fateh – Shekhar Astitva (Sanju)

Mera Naam Tu – Irshad Kamil (Zero)

Tera Yaar Hoon Main – Kumaar (Sonu Ke Titu Ki Sweety)

Best Playback Singer (Male)

Abhay Jodhpurkar – Mera Naam Tu (Zero)

Arijit Singh – Tera Yaar Hoon Main (Sonu Ke Titu Ki Sweety)

Arijit Singh – Aye Watan (Raazi)

Arijit Singh – Binte Dil (Padmaavat)

Baadshah – Tareefan (Veere Di Wedding)

Shankar Mahadevan – Dilbaro (Raazi)

Best Playback Singer (Female)

Harshdeep Kaur, Vibha Saraf – Dilbaro (Raazi)

Jonita Gandhi – Ahista (Laila Majnu)

Ronkini Gupta – Chaav Laga (Sui Dhaaga: Made In India)

Shreya Ghoshal – Ghoomar (Padmaavat)

Sunidhi Chauhan – Ae Watan (Raazi)

Sunidhi Chauhan – Manwaa (October)

Best Original Story

Badhaai Ho – Akshat Ghildial and Shantanu Srivastava

Mukkabaaz – Anudeep Singh

Mulk – Anubhav Sinha

Stree – Raj and DK

Sui Dhaaga: Made In India – Sharat Katariya

Best Screenplay

Andhadhun – Sriram Raghavan, Arijit Biswas, Pooja Ladha Surti, Yogesh Chandekar, Hemanth Rao

Badhaai Ho – Akshat Ghildial

Manto – Nandita Das

Mulk – Anubhav Sinha

Raazi – Bhavani Iyer and Meghna Gulzar

Stree – Raj and DK

Best Dialogue

Badhaai Ho – Akshat Ghildial

Manto – Nandita Das

Mulk – Anubhav Sinha

Pataakha – Vishal Bhardwaj

Stree – Sumit Aroraa

Sui Dhaaga: Made In India – Sharat Katariya

Best Editing

Andhadhun – Pooja Ladha Surti

Mulk – Ballu Saluja

Raazi – Nitin Baid

Stree – Hemanti Sarkar

Tumbbad – Sanyukta Kaza

Best Action

Baaghi 2 – Ram Chella-Lakshman Chella, Kecha Khampadkee and Shamshir Khan

Bhavesh Joshi Superhero – Cyril Raffaelli, Sebastian Seveau and Vikram Dahiya

Mukkabaaz – Vikram Dahiya and Sunil Rodriguez

Padmaavat – Sham Kaushal

Simmba – Sunil Rodrigues

Best Background Score

Andhadhun – Daniel B. George

Manmarziyan – Amit Trivedi

October – Shantanu Moitra

Raazi – Shankar Ehsaan Loy and Tubby

Tumbbad – Jesper Kyd

Best Choreography

Balma (Pataakha) – Shabina Khan

Ghoomar (Padmaavat) – Kruti Mahesh Midya

Khalibali (Padmaavat) – Ganesh Acharya

Mere Naam Tu (Zero) – Remo

Main Badhiya tu bhi ( Sanju) – Ganesh Acharya

Best Cinematography

Bhavesh Joshi Superhero – Siddharth Diwan
Manto – Kartik Vijay

October – Avik Mukhopadhyay

Padmaavat – Sudeep Chatterjee

Pataakha – Ranjan Palit

Tumbbad – Pankaj Kumar

Best Costume

Gold – Payal Saluja

Manto – Sheetal Sharma

Padmaavat – Ajay, Maxima Basu, Harpreet Rimple, Chandrakant Sonawane

Pataakha – Karishma Sharma

Tumbbad – Smriti Chauhan, Sachin Lovalekar

Best Production Design

Badhaai Ho – Ratheesh UK

Manto – Rita Ghosh

Omertà – Neil Chowdhury

Padmaavat – Subrata Chakraborty and Amit Ray

Stree – Madhusudan

Tumbbad – Nitin Zihani Choudhary, Rakesh Yadav

Best Sound Design

Andhadhun – Madhu Apsara

Gali Guleiyan – Robert Kellough

October – Dipankar Jojo Chaki

Padmaavat – Biswdeep Dipak Chatterjee

Pari – Anish John

Tumbbad – Kunal Sharma

Best VFX

Padmavaat – NYVFXWala

Pari – Red Chillies VFX

Tumbbad – Filmgate Films AB

Zero – Red Chillies VFX

2 Comments

  1. Akshey kumar Best action atooraha actionka laga barto akshey ayaa u qalma

    Hadii ay surto gali weydo sharu khan atooraha jaceylka laga barto asiga sidoo kale guul wacan

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*